Marcin Parzuchowski

Pasja. Tak najkrócej można określić zamiłowanie trenera Marcina Parzuchowskiego do piłki nożnej. Ta pasja zrodziła się w dzieciństwie, trwa do dziś, a trwać będzie na pewno przez wiele jeszcze lat. Przygodę z piłką w roli piłkarza, trener Marcin musiał przerwać z powodu kontuzji kolan. Co gorsze, obu kolan. Zerwane więzadła rozbiły marzenia o byciu piłkarzem, ale nie zniszczyły pasji i zamiłowania do piłki nożnej.

Dlatego trener Marcin szybko dostał propozycję bycia wychowawcom młodzieży w miejscowych klubach. Najpierw UKS-ie "Dwójce" Brwinów, następnie Naprzodzie Brwinów. Najpierw jako szkoleniowiec brwinowskich drużyn, potem również Ursusa Warszawa i Polonii Warszawa z roku na rok promował swoich piłkarzy, a oni promowali jego.

Między innymi jako II trener Polonii Warszawa wywalczył III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, czyli wywalczył brązowy medal w najbardziej prestiżowych rozgrywkach dla młodzieży organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. W Polonii trener Marcin trenował m.in. zawodników, którzy dzisiaj występują na poziomie nawet Ekstraklasy Piłkarskiej!

Pełnił także funkcję koordynatora grup młodzieżowych w KS Ursus Warszawa, czyli w klubie w którym najpierw wprowadził rocznik 1995, a następnie przeprowadzał nabór rocznika 2005. Ta druga drużyna tworzona była od podstaw, lecz szybko stała się czołową ekipą w kraju. Na sukces składała się seria wielu zwycięstw z czołowymi klubami i akademiami piłkarskimi nie tylko z Mazowsza, ale również z całego kraju.

Wszystko jednak zaczęło się w Brwinowie. Bo właśnie pierwsze sukcesy trener Marcin święcił z drużyną Naprzodu Brwinów rocznik 2000/2001, której był założycielem i prowadził blisko przez 10 lat.

Drużyna ta dwukrotnie stawała na podium Mistrzostw Warszawy w różnych kategoriach wiekowych, dwukrotnie również występowała w gronie 8 najlepszych zespołów na Mazowszu, czyli w Ekstralidze najpierw Trampkarzy, następnie Juniorów Młodszych. Co więcej zespół ten w swoich szeregach miał aż 10 zawodników, którzy dostawali powołania na konsultacje Kadr Mazowsza z roczników 2000, 2001, a nawet 2002.

Zebrane doświadczenie trener Marcin postanowił przekazać właśnie w Szkółce Piłkarskiej Olimp, której jest założycielem. Doświadczenie to, to nie tylko praca w wielu klubach, na różnych poziomach, z zawodnikami o różnym poziomie piłkarskim. To również licencja trenerska UEFA B, sporo odbytych kursokonferencji trenerskich, rozmów z wieloma wybitnymi szkoleniowcami, a także odbyty staż trenerski w Bayerze Leverkusen.

Pobyt w klubie niemieckiej Bundesligi, w jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich na świecie to było bezcenne doświadczenie. Doświadczenie, które w połączeniu z pasją trenera Marcina zrodziło pomysł otwarcia Szkółki Piłkarskiej Olimp.